10 drobnych zmian w kierunku zdrowego odżywiania

Bardzo wiele osób zakłada, że aby zdrowo się odżywiać, należy mieć nieograniczony budżet domowy, ale również pilnować każdego posiłku. Prawdą jest, że już drobne zmiany będą mogły mieć ogromny wpływ na masę ciała, ale jednocześnie na samopoczucie.

Jak zmienić codzienne odżywianie?

Pij szklankę wody- zaraz po przebudzeniu, ponieważ w ten sposób pobudzisz układ trawienny do pracy. Jednocześnie organizm obudzi się do działania.
Jedz na mniejszym talerzu- dzięki temu mózg uzna, że jedzenia jest więcej. Tym samym znacznie szybciej pojawi się uczucie sytości.
Sezonowe produkty- pozwalają na zdrowsze odżywianie, a jednocześnie sporą oszczędność pieniędzy.
Pij wodę w ciągu dnia- minimum 2 litry dziennie, jednak w przypadku upalnych dni, warto zwiększać ilość. Z jednej strony woda wspomaga proces trawienia, z drugiej skutecznie maskuje łaknienie.
Jedz warzywa- postaraj się, by w każdym posiłku stanowiły one minimum ⅓ całego posiłku.
Gotuj! Piecz!- to świetne alternatywy dla smażenia, które nie sprzyja zdrowiu.
Regularność to podstawa- nie ma złotego środka na ilość posiłków w ciągu dnia. Jednak pilnuj, by między nimi był równy odstęp czasowy, co zapobiegnie podjadaniu.
Przekąski dozwolone- jeśli masz ochotę na zjedzenie czegoś, postaw na zdrowe przekąski. Doskonale sprawdzą się owoce czy warzywa pokrojone w słupki, ale także jogurt.
Jedz ciepły posiłek- dopilnuj, by co najmniej jeden posiłek w ciągu dnia był zjedzony na ciepło. Twój żołądek tego potrzebuje.
Ogranicz cukier- zamiast słodzić dwie łyżeczki cukru, posłodź połowę. Jeśli musisz słodzić kup Stewie, która nie podnosi poziomu cukru, a jednocześnie zapewnia słodycz.
Wybieraj mądrze- czytaj etykiety, ponieważ często to, co wydaje się zdrowe, ma w sobie ogromną ilość ulepszaczy. Wystarczy przeznaczyć na zakup kwadrans więcej, by wybrać lepszej jakości produkty.

10 drobnych zmian w kierunku zdrowego odżywiania

Zmieniając swoje nawyki nawet małymi kroczkami, w ciągu miesiąca można będzie zobaczyć potężne zmiany. Dlatego każdy moment będzie dobry, by móc coś zdziałać ze swoim ciałem, ale również z jego odżywianiem.

Może Ci się również spodoba