Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Z problemem nadmiernych kilogramów boryka się bardzo duża część Polaków. Pokazuje to choćby dzień walki z otyłością, podczas którego zwraca się uwagę na coraz częstszą nadmierną wagę nastolatków, a nawet młodszych dzieci. Przyczyną nadwagi jest zwykle prowadzenie niezdrowego trybu życia, zła dieta i brak aktywności fizycznej. U osób dorosłych zdarzają się również problemy hormonalne wymagające leczenia, które także mogą prowadzić do łatwego i szybkiego przybierania na wadzę. Przedstawiamy 3 proste sposoby, które pozwolą Ci szybko i skutecznie schudnąć, a także utrzymać wagę przez całe życie!

1. Jedz zdrowo

Brzmi prosto, prawda? Decydując się na dietę pamiętaj, że ma to być sposób odżywiania, a nie krótkotrwałe i skrajne ograniczenie kalorii. Stara się jeść regularnie co kilka godzin, postaw na warzywa (świeże, pieczone, duszone lub gotowane), zamień mięso smażone na pieczone. Nie kupuj niezdrowych przekąsek, eliminuj z diety słodycze. Wybieraj ksylitol zamiast cukru, zamiast kupnego batona wybierz owocowy sorbet. Pamiętaj o zachowaniu umiaru i staraj się znajdować zdrowe zamienniki różnych produktów.

2. Dużo się ruszaj

Najnowsze badania pokazują, że osoby z niską skłonnością do tycia są bardzo aktywne w ciągu dnia. Nie oznacza to jednak, że spędzają godziny na ciężkich treningach! Naturalnie szczupłe osoby ruszają się szybciej (np. przy wykonywaniu obowiązków domowych), często wychodzą z domu (np. do sklepu czy na pocztę), częściej popołudnia spędzają na spacerach, nad wodą czy na działce – w miejscach, gdzie pozostają w ruchu. Jeśli dodasz do tego choćby dwudziestominutowy, dosyć intensywny trening z pewnością zagwarantujesz sobie wspaniałą sylwetkę.

3. Pamiętaj o wypoczynku

Zdrowy, dobry jakościowo sen to podstawa. Dorosły człowiek powinien spać około 8 godzin na dobę, jednak równie ważna jest jakość odpoczynku. Staraj się nie korzystać z laptopa lub telefonu komórkowego przed położeniem się do łóżka oraz pamiętaj o wyłączeniu telewizora na noc. W nocy regenerują się nie tylko mięśnie, ale również mózg i inne organy wewnętrzne, dzięki czemu mogą one bez przeszkód funkcjonować przez kolejny dzień.

Może Ci się również spodoba