Prace na wysokości – mycie okien na wysokości

Mycie okien na wysokości nie należy do najłatwiejszych zajęć. Praca ta, wymaga ogromnej odwagi i nie każdy jest w stanie się jej podjąć. Prace na wysokości, częściej wykonywane są przez mężczyzn, niż przez kobiety, chociaż one również czasami decydują się na zdobycie uprawnień w ich zakresie. Pasją takich osób jest najczęściej wspinaczka górska.
Średnio w ciągu dnia można zarobić 300-400 zł brutto. Zarobki w takim zawodzie są więc stosunkowo wysokie, z powodu niebezpieczeństwa na które stale jesteśmy narażeni mimo, iż samo mycie okien nie wymaga przecież wysokich kwalifikacji.
Do rozpoczęcia takiego działania niezbędna jest również doskonała kondycja, ponieważ wykonywanie prac porządkowych na wysokości można zaliczyć do jednej z wielu ciężkich prac fizycznych. Jest to praca pod presją czasu. Należy liczyć się również z wieloma niedogodnościami, tj. jak silny wiatr, deszcz, czy też inne niesprzyjające warunki pogodowe.
Każdy, kto planuje rozpocząć pracę w tej dziedzinie musi przejść obowiązkowe badania lekarskie, a następnie kurs. Właśnie taki kurs składa się z podstaw bhp oraz ćwiczeń, między innymi na drzewach i niskich budynkach. Cena takiego kursu to średnio ok. 1500 złotych.

 

Może Ci się również spodoba