Ranking diet 2018. Jak odchudzić się zdrowo i skutecznie?

Znalezienie idealnej diety odchudzającej nie jest proste. Niektóre zmiany w menu pozwalają bowiem na szybkie schudnięcie, jednak nie są w stanie zapewnić organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Dlatego w takim zestawieniu jak ranking diet 2018 wzięto pod uwagę wszystkie możliwe czynniki. Jakie diety są obecnie uznawane za najlepsze?
Jedną z najlepszych diet odchudzających jest obecnie dieta wegańska. Polega ona na odrzuceniu wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego (w tym takich jak mleko czy miód) i zastąpienie ich wyłącznie roślinnymi.

 

Samodzielne przechodzenie na ten rodzaj diety może być trudne, dlatego początkowo warto udać się do doświadczonego dietetyka. Niekiedy pomocne może okazać się stopniowe przechodzenie na weganizm.
Inną zdrową i odchudzającą dietą jest dieta strażników wagi. W przypadku tej diety zamiast kalorii liczy się punkty. Każdemu produktowi zostały przypisane punkty. Dieta może być układana dowolnie, jednak konieczne jest zmieszczenie się w limicie punktów. Istotny w tej diecie jest udział w terapii grupowej.
Inną możliwością odchudzenia się jest dieta wolumetryczna. W tym przypadku produkty żywnościowe zostały podzielone na cztery grupy. Pierwsze dwie to te, które mają największą objętość w porównaniu do zawartości kalorii. Dzięki temu można oszukać żołądek i spożywać więcej jedzenia, a mniej kalorii.

Może Ci się również spodoba