Wybór wizażystki na ślub

Ceremonia zaślubin to jedyny w swoim rodzaju i piękny moment. Każda przyszła Pani Młoda chciałaby, by wszystko przebiegało i wyglądało idealnie, a przede wszystkim, żeby sama wyglądała olśniewająco i najpiękniej ze wszystkich zgromadzonych kobiet. Bardzo istotną rolę odgrywa tu odpowiedni makijaż (patrz: www.beautyessence.com.pl). Jak wybrać specjalistkę, która nas nie zawiedzie w tym najważniejszym życiowym momencie?

Rozeznanie to podstawa

Na pewno przede wszystkim należy zasięgnąć języka. Wszelkie opinie znajomych osób będą bardzo pomocne. Dzięki nim uda nam się ustalić, jaką wizażystkę ewentualnie rozważyć, a kogo omijać szerokim łukiem. Można też zasięgnąć opinii na tematy poszczególnych salonów kosmetycznych dostępnych w internecie, ale niestety zdarza się, że są podrobione i niewiarygodne. Może to działać w dwie strony, znajomi salonu mogą rozpisywać się na jego korzyść, natomiast konkurencja może szerzyć nieprawdziwe oszczerstwa. Dlatego do opinii zamieszczonych w internecie należy podchodzić z dystansem. Kolejną metodą na odsianie mniej wiarygodnych wizażystek, będzie przejrzenie ich stron internetowych. Warto zajrzeć do galerii i sprawdzić, czy styl w jakim dany salon wykonuje makijaż ślubny będzie nam odpowiadał. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie cennika. Jeśli jest ułożony przejrzyście i z góry potrafimy ocenić, jakiego kosztu się spodziewać, prawdopodobnie nie zaskoczy nas żaden dodatkowy koszt, gdyż wizażystka niczego nie próbuje ukryć.

Najważniejszy jest test

Choćby galeria danego salonu wyglądała niczym z katalogu modowego, a cennik był jasny i przejrzysty, wszystko musimy uzależnić od usługi testowej. Dlatego warto się upewnić, że salon, który zamierzamy wybrać oferuje makijaż próbny. Zazwyczaj musimy za niego dopłacić, ale jest to rozwiązanie idealne. Możemy przedstawić nasze oczekiwania, a wizażystka ma okazję zaprezentować swoją ich interpretację. Jeśli potrafi wziąć pod uwagę nasze preferencje i makijaż spełni nasze oczekiwania, możemy wtedy ostatecznie i bez wahania powierzyć się rękom tej specjalistki w jednym z najważniejszych dni w życiu – w dniu ślubu.

 

Możesz również polubić…