Koloryzacja brwi w tani i bezpieczny sposób

andrey_braynsk / Pixabay

Brwi to bardzo ważny element naszej twarzy i kobiecej urody. Odpowiednio wystylizowane brwi mogą złagodzić lub wyostrzyć nasze rysy i nadać im charakteru. Kobiety wkładają wiele wysiłku w nadanie im odpowiedniego kształtu i koloru.

Krótka historia henny i jej zastosowań

Henna, czyli barwnik roślinny, jest znana i stosowana od czasów starożytnych. Pierwsze wzmianki o niej pojawiają się już w dawnym Egipcie, gdzie stosowano ją zarówno do barwienia paznokci, jak i dłoni oraz stóp. Znano także sposób na tworzenie wielu różnych odcieni henny, np. poprzez dodawanie do barwnika substancje zawierające garbniki lub rozdrobienie liści lawsonii i zmieszanie ich z mleczkiem wapiennym. Henna była również bardzo popularna na Bliskim Wschodzie, w Afryce a także w Indiach, gdzie wykorzystywano ją jako pastę do tworzenia na skórze fantazyjnych ornamentów, wzorów z motywami geometrycznymi czy roślinnymi. Dzisiaj także dużą popularność zyskuje ozdabianie ciała za pomocą znaków pochodzących z alfabetu chińskiego.
Henna, poza funkcją zdobniczą, posiada również szerokie zastosowanie zdrowotne. Stosuje się ją również w rozmaitych kuracjach i zabiegach regeneracyjnych na włosy: poprawia znacznie ich kondycję, przyśpiesza wzrost oraz nadaje zdrowy lśniący połysk. Stanowi również znakomity środek ochronny przez promieniowaniem słonecznym.

Czy stosowanie henny do brwi jest bezpieczne?

Henna brwi to bardzo popularny sposób stylizacji brwi. Jest on tani i pozwala doskonale przyciemnić włoski na łuku brwiowym. Czy jest on jednak bezpieczny? Jeżeli nigdy wcześniej nie wykonywaliśmy sami podobnej koloryzacji, bezpieczniej jest udać się do kompetentnej kosmetyczki, która powinna posiadać na tyle umiejętności, by nałożyć hennę w poprawny sposób nie powodując przy tym zabarwienia skóry, co w domowych warunkach może się nam przydarzyć. Choć sam zabieg w domu oczywiście wygeneruje o wiele mniejsze koszty niż w salonie kosmetycznym, to nie zawsze rezultat będzie w pełni zadowalający.

Możesz również polubić…